Poznaj historie osób, które uzależniły się od dopalaczy. Co było w tym najgorsze? Jak można pomóc w takiej sytuacji? Jak wygląda leczenie? Jak jest w Monarze?

W Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej przygotowaliśmy serię filmów dotyczących dopalaczy m.in. „Król Mefedron Pierwszy”, który do dzisiaj został obejrzany na YouTube ponad 230 000 razy. Przeprowadziliśmy prawie 20 wywiadów z ekspertami oraz z osobami, które używały w swoim życiu dopalaczy.

Chcemy tymi filmami pokazać jak realnie wygląda sytuacja z nowymi substancjami psychoaktywnymi w Polsce z wielu różnych perspektyw. Wierzymy, że w ten sposób każdy będzie mógł zobaczyć prawdziwą skalę problemu. Chcemy też pokazać rozwiązania, które mogą wpłynąć na poprawę sytuacji w Polsce.

Jeżeli popierasz reformę polityki narkotykowej i chcesz obejrzeć więcej filmów o tematyce  narkotykowej wesprzyj działania PSPN wpłacając darowiznę na konto 81 1140 2004 0000 3202 7537 2786 z dopiskiem „Film”.

Realizacja: Jan Szymański, Damian „Mestosław” Sobczyk. Film powstał dzięki wsparciu Video For Drug Policy Reform Network od Rights Reporter Foundation. Film został również opublikowany na kanale Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej.

Udostępnij