W dzisiejszym odcinku Mam Temat rozmawiam z posłem Konradem Berkowiczem z Konfederacji o projektach ustaw liberalizujących prawo narkotykowe w Polsce, o tym jak to jest z poparciem dla legalizacji w Konfederacji, o jego podejściu do innych substancji, o byciu wolnościowcem vs prawa człowieka, LGBT, małżeństwa jednopłciowe etc.

Wiem, że nie muszę się tłumaczyć dlaczego rozmawiam z politykami, ale chciałbym wyjaśnić żeby było wszystko jasne. Mam świadomość, że wszyscy tutaj macie różne poglądy polityczne i jak będę rozmawiał z Lewicą to jedni będą się wkurzać, jak będę rozmawiał z Konfederacją to inni będą komentować, że po co… Dla mnie największą zaletą Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany jest to, że są tam przedstawiciele wielu partii. Żeby to przegłosować trzeba mieć większość.

Wcześniej wysłałem zaproszenie do #MamTemat tylko do posłanki Beaty Maciejewskiej i ogólnie myślałem żeby porozmawiać wyłącznie z prezydium Zespołu. Z posłem Konradem Berkowiczem odbyła się rozmowa, bo byliśmy po prostu w kontakcie i uznaliśmy, że może warto by było porozmawiać publicznie.

Po tym nagraniu uważam, że nie powinienem się ograniczać do prezydium tylko, że zasługujecie aby poznać zdanie każdego polityka z Zespołu. Dlatego chętnie porozmawiam publicznie z każdym członkiem Zespołu. Zapraszam, można do mnie pisać na Instagramie i na maila. Wkrótce wyśle do wszystkich też formalne zaproszenia.

Nie jestem politykiem, tylko aktywistą… ale jeśli chce być skuteczny, osiągnąć cele i budować poparcie dla ustaw muszę rozmawiać z każdym. Tak serio serio to jestem gotowy nawet porozmawiać w #MamTemat z posłami Ziobro i Kaczyński jeśli tylko mieliby odwagę przyjść. Publicznie zapraszam!

Udostępnij