Mimo, iż psychodeliki uchodzą za jedne z najbezpieczniejszych substancji psychoaktywnych, to nie każdy może je stosować. Wśród największych przeciwwskazań są choroby psychiczne, złe samopoczucie tego dnia czy niekorzystne okoliczności.  Do podróży psychodelicznej powinno się odpowiednio przygotować i zawsze pamiętać, że psychodeliki nie są zabawką.

O tym, dlaczego psychodeliki nie są dla wszystkich, jakie są pozytywne i negatywne strony enteogenów, o uzależnieniu od rozwoju duchowego, o teorii wieloświatów, o spotkaniach z różnymi istotami w odmiennych stanach świadomości oraz o sensie życia i o tym, kiedy każdy z nas przeżyje najbardziej psychodeliczną podróż życia rozmawiam z Jakubem Babickim, zielarzem i etnofarmakologiem.

Dziedziny, którymi się zajmuje to etnobotanika, fitofarmakologia, psychofarmakologia i ziołolecznictwo. Pracuje jako meta-analityk medyczny oraz konsultant ds. technologii przetwarzania surowców naturalnych.

Jego główny obszar zainteresowań to: fitofarmakologiczne i neurofizjologiczne leczenie choroby Alzheimera i innych chorób neurodegeneracyjnych; substancje psychozomimetyczne i medycyna tropikalna jako nowoczesne źródło leków; pospolite rośliny flory polskiej i lasów deszczowych Amazonii w praktycznej fitoterapii oraz fitoterapia chorób serca i układu krążenia.

Współtworzy Pijalnie Ziół i Mieszanek Ziołowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz popularyzuje zielarstwo wśród ludzi.

Udostępnij

To może Cię zainteresować

Koronawirus a narkotyki – 15 zasad bezpieczeństwa podczas pandemii

Tematem koronawirusa żyjemy praktycznie wszyscy. Pojawia się wokół niego sporo fake newsów…