Drugslab jest jednym z ciekawszych kanałów na YouTube jakie oglądałem i jest idealnym przykładem dobrze prowadzonej polityki względem substancji psychoaktywnych. Tylko racjonalna edukacja w tym zakresie jest w stanie zminimalizować ryzyko jakie wynika z ich stosowania.

To co fascynujące to fakt, iż Drugslab jest edukacyjnym projektem publicznej telewizji holenderskiej BNN, czyli w uproszczeniu można powiedzieć, że powstaje za pieniądze rządu holenderskiego. Wyobrażacie sobie, że TVP czy nasz rząd finansuje takie rzeczy? Marzenie.

Fakt, iż stoi za tym stacja telewizyjna powoduje, że cały projekt jest MEGA profesjonalny i perfekcyjny pod względem technicznym. Gospodarze oczywiście mówią po niderlandzku, ale jest opcja włączenia anglojęzycznych napisów. W każdy piątek o godz. 17:00 publikują oni nowy film na swoim kanale, w którym jeden z bohaterów testuje wybraną substancję. Widzowie w komentarzach mogą zgłaszać dragi, które powinny być przetestowane w kolejnych odcinkach. Na ten moment wszystkich filmów na kanale mają już 126 i zostały one obejrzane łącznie prawie 43 mln razy.

Substancje psychoaktywne są częścią naszej kultury i ludzie będą je przyjmować niezależnie czy są zakazy czy ich nie ma. Tylko rzetelne informacje na temat dawkowania, działania czy skutków są w stanie zminimalizować szkody jakie mogę z tego wynikać.

Udostępnij

To może Cię zainteresować

Patointeligencja – jak jest naprawdę?

Czy utwór „Patointeligencja” Maty mówi prawdę jeśli chodzi o używanie narkotyk…