Od 17 grudnia 2018 r., po 411 dniach od legalizacji, wreszcie w aptekach będzie dostępna medyczna marihuana! Będzie ona w formie suszu od firmy Spectrum Cannabis. Na początek pacjenci będą mogli ją zakupić tylko w trzech aptekach sieci PRIMA. W najbliższym czasie sieć dystrybucji ma się zwiększyć.

Jak informuje Centrum Terapeutyczne Max Hemp pierwszy dostępny w aptekach susz będzie zawierał 19% THC i <1% CBD. Dokładną cenę poznamy w poniedziałek, jednakże mówi się, że 1 gram może kosztować 60-65 zł.

EDIT: Z przyczyn niezależnych od Spectrum Cannabis dostawa suszu się opóźniła i będzie on dostępny w ciągu kilku dni.


Adresy aptek:

  • Apteka PRIMA, ul. Garbary 51, Poznań
  • Apteka PRIMA, ul. Spółdzielców 31B, Konin
  • Apteka PRIMA, ul. Budziszyńska 107, Wrocław

 

Ustawa legalizująca medyczną marihuanę weszła w życie 1 listopada 2017 r. Wydarzyło się wtedy coś na co czekało wielu pacjentów. O zapewnienie medycznej marihuany Polakom walczyło od lat wiele osób: Dorota Gudaniec, Piotr Liroy-Marzec, Tomasz Kalita, dr Marek Bachański, aktywiści Wolnych Konopi i wiele, wiele innych osób. Było z tym powiązanych wiele dramatycznych historii walk o ludzkie zdrowie i życie. 24 października 2018 r. firma Spectrum Cannabis otrzymała zgodę na sprowadzanie jej do polskich aptek.

To może Cię zainteresować

Najlepsze waporyzatory dla początkujących

Z okazji black weekend macie 15% rabat z kodem “MESTO15” http://bit.ly/waporyzatory 💨 |  W…