Od 17 grudnia 2018 r., po 411 dniach od legalizacji, wreszcie w aptekach będzie dostępna medyczna marihuana! Będzie ona w formie suszu od firmy Spectrum Cannabis. Na początek pacjenci będą mogli ją zakupić tylko w trzech aptekach sieci PRIMA. W najbliższym czasie sieć dystrybucji ma się zwiększyć.

Jak informuje Centrum Terapeutyczne Max Hemp pierwszy dostępny w aptekach susz będzie zawierał 19% THC i <1% CBD. Dokładną cenę poznamy w poniedziałek, jednakże mówi się, że 1 gram może kosztować 60-65 zł.

EDIT: Z przyczyn niezależnych od Spectrum Cannabis dostawa suszu się opóźniła i będzie on dostępny w ciągu kilku dni.


Adresy aptek:

  • Apteka PRIMA, ul. Garbary 51, Poznań
  • Apteka PRIMA, ul. Spółdzielców 31B, Konin
  • Apteka PRIMA, ul. Budziszyńska 107, Wrocław

 

Ustawa legalizująca medyczną marihuanę weszła w życie 1 listopada 2017 r. Wydarzyło się wtedy coś na co czekało wielu pacjentów. O zapewnienie medycznej marihuany Polakom walczyło od lat wiele osób: Dorota Gudaniec, Piotr Liroy-Marzec, Tomasz Kalita, dr Marek Bachański, aktywiści Wolnych Konopi i wiele, wiele innych osób. Było z tym powiązanych wiele dramatycznych historii walk o ludzkie zdrowie i życie. 24 października 2018 r. firma Spectrum Cannabis otrzymała zgodę na sprowadzanie jej do polskich aptek.

To może Cię zainteresować

Jak powinna wyglądać legalizacja marihuany? Sonda uliczna na Marszu Wyzwolenia Konopi 2019

Podczas Marszu Wyzwolenia Konopi 2019 spytałem uczestników jak wg nich powinna wyglądać re…