Wolne Konopie szukają aktywistów! W pełni popieram tę inicjatywę i wierzę, że się uda. Chcesz także pomóc w walce o legalizację marihuany? Udostępnij ten artykuł, zaproś znajomych i zgłoś się do pomocy!

W najbliższych miesiącach Wolne Konopie będą przygotowywać obywatelską inicjatywę ustawodawczą. Mają już dość rozmawiania z partiami, które ich olewają i politykami, którzy dużo obiecują, ale mało robią. Aktywiści biorąc więc sprawy w swoje ręce – jeśli uda się zebrać w odpowiednim czasie 100 tysięcy podpisów, Sejm będzie musiał zająć się projektem zmian w prawie!

Co proponują Wolne Konopie?

30 gramów i prawo do krzaka dla każdego Polaka. Pracują w tej chwili nad szczegółami projektu, a w międzyczasie zaczynają budować struktury, czyli szukają ludzi. Same się podpisy nie zbiorą, muszą wiedzieć, czy mogą na was liczyć. Mogą prawda?

Jak się zaangażować?

Jeśli chcesz pomóc to napisz na INICJATYWA(at)WOLNEKONOPIE.PL podając miejscowość i województwo, w którym możesz się zaangażować oraz numer telefonu.

Robota będzie tak prosta, że bardziej już się nie da. Na czym będzie polegała pomoc? Pierwsze kilka tygodni będzie polegało na zbieraniu kontaktów do ludzi, liczeniu się etc. Potem poproszą was o to, żebyście w swoim sąsiedztwie spróbowali namówić sklepy, kluby itp., żeby zgodziły się być oficjalnymi miejscami zbiórki podpisów. Jesień i zimę będą więc formalne przygotowanie, a na wiosnę do roboty. 🙂

Od momentu, w którym zakończą się kwestie formalne, będziemy mieć wszyscy dokładnie 3 miesiące na zebranie podpisów 100 tysięcy dorosłych Polaków. Przy kilku milionach użytkowników i ponad 50% poparciu społecznym dla legalizacji marihuany teoretycznie nie powinno to stanowić problemu, ale lepiej się solidnie przygotować. 🙂

Pamiętajcie: udostępniajcie ten artykuł i piszcie na inicjatywa(at)wolnekonopie.pl jeśli chcecie się zaangażować!

To może Cię zainteresować

Co zrobić, jak policja złapie z marihuaną? | Stelios Alewras

Jakie masz prawa podczas zatrzymania? Co mówić, a czego nie? Co zrobić i czego nie robić, …